banner
banner
Fixtures
Archive:   2017 Fixtures | 2016 Fixtures | 2015 Fixtures | 2014 Fixtures | 2013 Fixtures | 2012 Fixtures | 2011 Fixtures | 2010 Fixtures

2010 Fixtures
   
 
 
 

2010 Fixtures
  Date
Team
H/A
  Opponent
Time
L/F
Result
Report
  Saturday 24th April
Saturday 1s
Home
  Teddington Town
 14:00
Friendly
LOST 
 
  Sunday 25th April
Under 11s
Away
  Blackheath
 10:00
League
Cancelled 
 
  Sunday 25th April
Under 12s
Home
  Capel (Green)
 10:00
Friendly
WON 
 
  Sunday 25th April
Sunday 1s
Home
  Woodpeckers
 14:00
Friendly
TIE 
 
  Saturday 1st May
Saturday 1s
Home
  Lingfield
 13:30
Cup
LOST 
 
  Sunday 2nd May
Under 17s
Away
  Shalford
 10:00
Cup
WON 
 
  Sunday 2nd May
Under 9s
Away
  Leatherhead
 10:00
League
 
 
  Sunday 2nd May
Under 10s
Away
  Blackheath
 10:00
League
 
 
  Sunday 2nd May
Sunday 2s
Home
  Westfield
 14:00
Friendly
Cancelled 
  Monday 3rd May
Colts
Home
  Family Day
 10:00
Friendly
 
 
  Wednesday 5th May
Under 10s
Away
  Royal Ascot
 18:00
Cup
 
 
  Saturday 8th May
Saturday 1s
Away
  Old Paulines
 13:30
League
WON by 9 wkts 
 
  Saturday 8th May
Saturday 2s
Home
  Staines and Laleham
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 8th May
Saturday 3s
Away
  Mitcham
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 9th May
Under 9s
Away
  Horsley & Send
 10:00
League
 
 
  Sunday 9th May
Under 10s
Home
  Dorking (Wisley)
 10:00
League
 
 
  Sunday 9th May
Under 11s
Home
  Dorking (Green)
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 9th May
Sunday 2s
Home
  Chelsea Arts Club
 14:00
Friendly
LOST by 6 wkts 
 
  Tuesday 11th May
Under 12s
Home
  Bagshot (Green)
 18:00
League
 
 
  Friday 14th May
Under 14s
Away
  Pyrford
 18:00
League
 
 
  Saturday 15th May
Saturday 1s
Home
  Oxted and Limpsfield
 13:30
League
Losing DRAW 
 
  Saturday 15th May
Saturday 2s
Away
  Croydon MO
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 15th May
Saturday 3s
Home
  Guildford City
 13:30
League
LOST by 7 wkts 
 
  Sunday 16th May
Under 12s
Away
  Chobham
 10:00
League
 
 
  Sunday 16th May
Under 9s
Home
  Westcott (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 16th May
Under 10s
Away
  Effingham
 10:00
League
 
 
  Sunday 16th May
Under 10s
Away
  Merrow
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 16th May
Under 11s
Away
  Farncombe
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 16th May
Under 14s
Home
  Leatherhead (Wisley)
 10:00
League
 
 
  Sunday 16th May
Under 17s
Away
  Godalming
 10:00
League
 
 
  Sunday 16th May
Sunday 1s
Home
  Six a Side
 13:00
Friendly
 
 
  Tuesday 18th May
Under 12s
Home
  Royal Ascot (Green)
 18:00
League
 
 
  Saturday 22nd May
Saturday 1s
Away
  Frimley
 13:30
League
WON by 9 wkts 
 
  Saturday 22nd May
Saturday 2s
Home
  Carshalton
 13:30
League
DRAW 
 
  Saturday 22nd May
Saturday 3s
Home
  Frimley
 13:30
League
WON by 130 runs 
 
  Sunday 23rd May
Under 10s
Home
  Farnham (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 23rd May
Under 11s
Home
  Grayswood (Wisley)
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 23rd May
Under 14s
Away
  Woking and Horsell
 10:00
League
 
 
  Sunday 23rd May
Sunday 2s
Home
  Hetairoi
 14:00
Friendly
DRAW 
 
  Monday 24th May
Under 17s
Away
  Guildford
 18:00
League
Cancelled 
 
  Tuesday 25th May
Saturday 1s
Home
  Effingham
 17:30
League
WON 
 
  Tuesday 25th May
Under 12s
Away
  Valley End
 18:00
League
 
 
  Saturday 29th May
Saturday 1s
Home
  Wallington
 13:30
League
WON by 27 runs 
 
  Saturday 29th May
Saturday 2s
Away
  Wallington
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 29th May
Saturday 3s
Away
  Caterham
 13:30
League
Cancelled - Rain 
 
  Sunday 30th May
Under 9s
Home
  Blackheath (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 30th May
Under 10s
Away
  Guildford
 10:00
League
 
 
  Sunday 30th May
Under 10s
Home
  Stoke D (Green)
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 30th May
Under 17s
Home
  Old Woking (Wisley)
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 30th May
Sunday 2s
Home
  Sunbury Squires
 14:00
Friendly
DRAW 
 
  Monday 31st May
Under 15s
Home
  Spiders Tournament
 10:00
Cup
 
 
  Tuesday 1st June
Under 17s
Home
  Woking and Horsell (Green)
 18:00
League
LOST 
 
  Wednesday 2nd June
Under 12s
Away
  Crownwood
 18:00
League
 
 
  Friday 4th June
Under 14s
Away
  Kempton
 18:00
League
 
 
  Friday 4th June
Under 15s
Away
  Walton on Thames
 18:00
League
 
 
  Saturday 5th June
Under 10s
Away
  Westcott
 10:00
Friendly
 
 
  Saturday 5th June
Saturday 1s
Home
  Guildford City
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 5th June
Saturday 2s
Away
  Old Tiffinians
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 5th June
Saturday 3s
Away
  Woking and Horsell
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 6th June
Under 10s
Home
  Horsley & Send (Wisley)
 10:00
League
 
 
  Sunday 6th June
Under 12s
Home
  Weybridge (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 6th June
Under 14s
Away
  East Horsley
 10:00
League
 
 
  Sunday 6th June
Sunday 2s
Home
  Nomads
 14:00
Friendly
WON 
 
  Thursday 10th June
Saturday 1s
Away
  Frimley
 17:30
League
WON 
 
  Friday 11th June
Under 10s
Away
  Normandy
 18:00
League
 
 
  Friday 11th June
Under 11s
Away
  Pyrford
 18:00
League
WON 
 
  Friday 11th June
Under 17s
Away
  Guildford City
 18:00
League
 
 
  Saturday 12th June
Under 10s
Home
  Esher
 10:00
Cup
 
 
  Saturday 12th June
Under 9s
Away
  Grayswood
 10:00
League
 
 
  Saturday 12th June
Saturday 1s
Away
  Merrow
 13:30
League
LOST by 2 wkts 
 
  Saturday 12th June
Saturday 2s
Home
  Merrow
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 12th June
Saturday 3s
Home
  Croydon MO
 13:30
League
Cancelled 
 
  Sunday 13th June
Under 10s
Home
  Leatherhead (Wisley)
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 13th June
Under 12s
Away
  Woking and Horsell
 10:00
League
 
 
  Sunday 13th June
Under 14s
Home
  Horsley & Send (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 13th June
Under 15s
Away
  Ashstead
 10:00
League
 
 
  Sunday 13th June
Sunday 1s
Home
  Epsom
 13:30
League
WON 
 
  Tuesday 15th June
Under 15s
Away
  Leatherhead
 18:00
League
 
 
  Saturday 19th June
Saturday 1s
Home
  West End Esher
 13:30
League
LOST by 8 wkts 
 
  Saturday 19th June
Saturday 2s
Away
  West End Esher
 13:30
League
LOST 
 
  Saturday 19th June
Saturday 3s
Away
  Battersea Ironsides
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 20th June
Sunday 2s
Away
  Woking and Horsell
 14:00
Friendly
DRAW 
 
  Sunday 20th June
Under 10s
Home
  Ashstead (Wisley)
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 20th June
Under 11s
Away
  Westcott
 10:00
League
LOST 
 
  Sunday 20th June
Under 15s
Home
  Kempton (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 20th June
Sunday 1s
Home
  Valley End
 13:30
League
LOST 
 
  Tuesday 22nd June
Saturday 1s
Home
  Merrow
 17:30
League
WON 
 
  Thursday 24th June
Under 10s
Home
  Epsom
 18:00
League
 
 
  Saturday 26th June
Saturday 1s
Home
  Shepperton
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 26th June
Saturday 2s
Away
  Shepperton
 13:30
League
LOST 
 
  Saturday 26th June
Saturday 3s
Home
  Camberley
 13:30
League
Losing DRAW 
 
  Sunday 27th June
Under 10s
Home
  Albury (Green)
 10:00
League
 
 
  Sunday 27th June
Under 11s
Home
  Ashstead (Wisley)
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 27th June
Under 12s
Away
  Chertsey
 10:00
League
 
 
  Sunday 27th June
Sunday 1s
Home
  Woodmansterne
 13:30
League
LOST 
 
  Tuesday 29th June
Under 15s
Home
  Albury (Green)
 18:00
League
 
 
  Tuesday 29th June
Saturday 1s
Away
  Byfleet
 17:30
League
WON 
 
  Saturday 3rd July
Saturday 1s
Home
  Weybridge Vandals
 13:30
League
LOST 
 
  Saturday 3rd July
Saturday 2s
Away
  Caterham
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 3rd July
Saturday 3s
Home
  Old Paulines
 13:30
League
WON 
 
  Sunday 4th July
Under 9s
Away
  Woking and Horsell
 10:00
League
 
 
  Sunday 4th July
Under 10s
Home
  Horsley & Send (Green)
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 4th July
Sunday 1s
Home
  Horley
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 4th July
Sunday 2s
Away
  Ripley Courtiers
 14:00
Friendly
Cancelled 
  Monday 5th July
Under 17s
Away
  Chobham
 18:00
League
 
 
  Tuesday 6th July
Under 17s
Home
  Wood Street (Green)
 18:00
League
 
 
  Saturday 10th July
Saturday 1s
Away
  Horley
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 10th July
Saturday 2s
Home
  Horley
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 10th July
Saturday 3s
Away
  West End Esher
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 11th July
Sunday 2s
Away
  Brook
 14:00
Friendly
WON 
 
  Sunday 11th July
Under 11s
Home
  Horsley & Send (Green)
 10:00
League
WON 
 
  Sunday 11th July
Under 14s
Away
  Whiteley V.
 10:00
League
 
 
  Sunday 11th July
Under 15s
Home
  Effingham (Wisley)
 10:00
League
 
 
  Sunday 11th July
Sunday 1s
Home
  Farnham
 13:30
League
WON 
 
  Monday 12th July
Under 10s
Home
  Esher
 18:00
League
 
 
  Saturday 17th July
Saturday 1s
Home
  Chobham
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 17th July
Saturday 2s
Away
  Chobham
 13:30
League
LOST 
 
  Saturday 17th July
Saturday 3s
Away
  Wallington
 13:30
League
WON 
 
  Sunday 18th July
Under 10s
Home
  Cobham Avorians (Wisley)
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 18th July
Sunday 1s
Home
  London NZ
 13:00
Friendly
WON 
  Sunday 18th July
Sunday 2s
Away
  Grouse - Label
 14:00
Friendly
WON 
 
  Saturday 24th July
Saturday 1s
Away
  Battersea Ironsides
 13:30
League
Losing DRAW 
 
  Saturday 24th July
Saturday 2s
Home
  Battersea Ironsides
 13:30
League
WON 
 
  Saturday 24th July
Saturday 3s
Home
  Chobham
 13:30
League
WON 
 
  Sunday 25th July
Under 10s
Home
  Burpham & Worplesdon
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 25th July
Sunday 2s
Home
  Arun Wanderers
 14:00
Friendly
DRAW 
 
  Saturday 31st July
Saturday 1s
Home
  Byfleet
 13:30
League
LOST 
 
  Saturday 31st July
Saturday 2s
Away
  Byfleet
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 31st July
Saturday 3s
Away
  Southern Rail, Kenley
 13:30
League
Winning DRAW 
 
  Sunday 1st August
Under 10s
Home
  Effingham
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 1st August
Sunday 1s
Away
  Reigate Priory
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 1st August
Sunday 2s
Home
  Wisley
 14:30
Friendly
DRAW 
 
  Saturday 7th August
Saturday 1s
Home
  Lingfield
 13:30
League
Losing DRAW 
 
  Saturday 7th August
Saturday 2s
Away
  Woodmansterne
 13:30
League
Losing DRAW 
 
  Saturday 7th August
Saturday 3s
Away
  Kingstonians
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 8th August
Under 10s
Home
  Blackheath
 10:00
Friendly
 
 
  Sunday 8th August
Sunday 1s
Away
  Chipstead
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 8th August
Sunday 2s
Home
  Ripley Courtiers
 14:00
Friendly
WON 
 
  Saturday 14th August
Saturday 1s
Away
  Hampton Wick
 13:30
League
Abandoned - Rain 
 
  Saturday 14th August
Saturday 2s
Home
  Effingham
 13:30
League
Abandoned - Rain 
 
  Saturday 14th August
Saturday 3s
Home
  Staines and Laleham
 13:30
League
Abandoned - Rain 
 
  Sunday 15th August
Sunday 1s
Away
  Sutton
 13:30
League
LOST 
 
  Sunday 15th August
Sunday 2s
Home
  Badgers
 14:00
Friendly
Cancelled - Rain 
 
  Saturday 21st August
Saturday 1s
Away
  Kempton
 13:00
League
LOST by 3 wkts 
 
  Saturday 21st August
Saturday 2s
Home
  Kempton
 13:00
League
Winning DRAW 
 
  Saturday 21st August
Saturday 3s
Home
  Weybridge Vandals
 13:00
League
WON 
 
  Sunday 22nd August
Sunday 2s
Home
  Swinging Googlies
 14:00
Friendly
WON 
 
  Saturday 28th August
Saturday 1s
Away
  Sanderstead
 13:00
League
LOST 
 
  Saturday 28th August
Saturday 2s
Home
  Churt
 13:00
League
TIE 
 
  Saturday 28th August
Saturday 3s
Away
  Woodmansterne
 13:00
League
LOST 
 
  Sunday 29th August
Sunday 1s
Home
  Presidents Match
 14:00
Friendly
LOST 
 
  Monday 30th August
Sunday 1s
Home
  Single Wicket
 10:00
Cup
 
 
  Sunday 5th September
Sunday 2s
Home
  Wonersh
 13:30
Friendly
LOST 
 
  Sunday 12th September
Sunday 2s
Home
  Woking & Horsell
 13:00
Friendly
WON 
 
  Sunday 19th September
Sunday 2s
Home
  Blackheath
 13:00
Friendly
LOST 
 
  Sunday 26th September
Sunday 1s
Home
  Concorde
 12:30
Friendly
Abandoned - Rain 
 
  Sunday 3rd October
Sunday 1s
Home
  Pigs Head
 13:00
Friendly
 
 

 

2010 Fixtures
   
 
 

 Fixtures system developed and programmed by Kinger [aka Rod Davis]

Visitors:
Admin Login
Username: Password: remember login Click here to register

footer